Najnowsze wydarzenia

SŁOWACY W SIENIAWIE


VITAJTE!
Podczas tegorocznych obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki, gościliśmy grupę uczniów oraz nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły z PecovskejNovejVsi.
Ten pełen atrakcji dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia programu artystycznego MAM TALENT, w którym uczniowie sieniawskiej szkoły zaprezentowali swoje muzyczne, taneczne i aktorskie talenty. Następnie nasi goście wybrali się na wycieczkę po Sieniawie- kościół parafialny, krypta rodu Czartoryskich, zespół pałacowo-parkowy i wieża ratuszowa to główne atrakcje, które mogli oni zobaczyć spacerując po naszym pięknym miasteczku. Zwiedzanie zakończyło się w budynku miejscowej szkoły podstawowej, Słowacy z ogromnym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne i pomoce dydaktyczne, z ciekawością pytając o różne kwestie związane z pracą i nauką w polskich szkołach.
Najciekawszym punktem programu okazało się spotkanie integracyjne na Witoldówce, gdzie uczniowie ze Słowacji mieli okazję spotkać się z miejscowymi uczniami, reprezentowanymi przez IV Drużynę Harcerską „Sokoły”. Wspólne zabawy, gry sportowe i rozmowy sprawiły, że bariery językowe przestały istnieć. Serdecznie dziękujemy naszym gościom z PecovskiejNovejVsi za czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze oraz za cenną wymianę doświadczeń.

D’AKUJEM VAM! DOVIDENIA .

SUROWCE WTÓRNE WYKORZYSTUJĘ PRZEZ CO ZIEMIĘ RATUJĘ
Konkurs zorganizowany był dla uczniów Szkół Podstawowych z Gminy Sieniawa. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie pn. „Surowce wtórne wykorzystuję przez co ziemię ratuję” było wykonanie plakatu ekologicznego z wykorzystaniem surowców wtórnych. Celem konkursu było promowanie idei selektywnej zbiórki odpadów oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. W konkursie wzięli udział uczniowie w wieku od 6 do 13 lat. 10 prac zostało nagrodzonych. Brano pod uwagę pomysł, kreatywność i samodzielność wykonania. Nagrody uczniom wręczyły przedstawicielki zakładu, który odbiera śmieci na terenie Gminy i Miasta Sieniawa w dniu 6 maja 2016 r. Oto lista laureatów, którzy wykonali zadanie pomysłowo i bez ingerencji osób starszych, przez co zasłużyli na wyróżnienie:
1.Szymon Michalski klasa I c zajęcie I miejsca
2.Emilia Mączka klasa I c zajęcie II miejsca

3.Wiktor Chudecki klasa I c
4.Sebastian Bartuś klasa I c
5.Nikola Lic klasa I c
6.Martyna Szczęch klasa V a
7.Magdalena Mil klasa V a
8.Kamila Buniowska klasa V a
9.Faustyna Dyrda klasa V a
10.Patrycja Musiał klasa VI a
„OJCZYZNA JEST NASZYM DOMEM…”Tegoroczne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały szczególne znaczenie dla społeczności Szkoły Podstawowej w Sieniawie. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali środowiskowy występ , który zaprezentowali w sali widowiskowej CKSiR „Sokół”.
Sporym zaskoczeniem okazał się „ożywiony” księgozbiór szkolnej biblioteki, który wprowadził widzów w historię uchwalenia pierwszej w Polsce i w Europie konstytucji.
Piękna scenografia oraz oprawa muzyczna wywołały wiele emocji, zaś uczniowie z klasy IIIb podbili serca publiczności żywiołowym i oryginalnym tańcem, wykonanym w przepięknych ludowych strojach.
Przesłaniem całego występu były słowa: „Ojczyzna jest naszym domem, który należy szanować”, dlatego też wszyscy aktorzy, wokaliści i tancerze zakończyli spektakl wzruszającym wykonaniem piosenki „Mój dom”.

Uroczystość przygotowali:
Katarzyna Drapała – reżyseria
Elżbieta Majcher – oprawa taneczno-muzyczna
Bernadetta Sawa-Kubrak i Artur Grabowiec – scenografia
Piotr Majcher- obsługa technicznaCiebie nie ma, lecz JESTEŚ


12 kwietnia 2016 r. cała społeczność Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. T.Kościuszki zgromadziła się na uroczystej mszy świętej, którą odprawił ks. proboszcz Jan Grzywacz, w czwartą rocznicę śmierci Pana Kazimierza Michalskiego.
Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie Pan Krzysztof Kolasa, Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia sumiennie dbają o to, by co najmniej dwa razy w roku uczcić pamięć głównego darczyńcy, bez którego nie miałoby szansy działać stowarzyszenie. Pierwszy raz w rocznicę jego śmierci, po raz drugi w trakcie rozdawania stypendiów dla najzdolniejszych uczniów. Ponadto rokrocznie harcerze sprzątają grób rodziny Michalskich przed dniem 1 listopada.
Uczniowie, którzy w 2011 roku przywitali w murach naszej szkoły, Pana Kazimierza Michalskiego, są już gimnazjalistami i licealistami. Obecnie coraz młodsze pokolenie stara się wypracować jak najlepsze wyniki w nauce i zasłużyć na stypendium ufundowane przez Pan Kazimierza. Wśród tych uczniów, którym zależy na zdobywaniu wiedzy, nie ma osoby, która nie wiedziałaby, kim był i czego dokonał w swoim życiu Pan Kazimierz Michalski. Z jego spuścizny skorzystało już wiele zdolnych dzieci. Cel, jaki przyświecał darowiźnie, zapisanej w testamencie przez Pana Kazimierza, na rzecz Szkoły Podstawowej w Sieniawie – to krzewić wiedzę i nagradzać za trud nauki.
Po mszy świętej reprezentacja młodzieży szkolnej wraz z dyrektorem udała się na cmentarz, gdzie na grobie rodziny Michalskich, w którym również spoczął Pan Kazimierz i jego żona Janina, złożono kwiaty i zapalono znicze.

V EDYCJA TURNIEJU O PUCHAR DYREKTORA

PINGPONGOWE ZMAGANIA
25 stycznia 2016 r. w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie odbył się Międzyszkolny Turniej Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach:
dziewcząt i chłopców klasy IV i kl. V - VI.

Zawody zorganizowali i prowadzili nauczyciele Piotr Majcher i Sebastian Padiasek. W turnieju wzięło udział pięć szkół podstawowych z terenu Gminy Sieniawa. Najlepsza w ogólnej klasyfikacji była szkoła z Sieniawy. Uczniowie tej szkoły okazali się niepokonani. Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt kl. IV zajęła Karolina Ożga, zaś w kategorii chłopców najlepszy okazał się Marcin Stawarz. W grupie kl. V-VI uczniowie z Sieniawy nie dali rywalom żadnych nadziei – pierwsze miejsce wśród dziewcząt przypadło Małgorzacie Grycko, a z chłopców poza zasięgiem rywali okazał się Adam Łakota. W przerwie między meczami można było zjeść ciepły posiłek, a na zakończenie turnieju zawodnicy otrzymali medale i dyplomy ufundowane przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sieniawie oraz Centrum Kultury Sportu i Rekreacji ,,Sokół” w Sieniawie.Na zakończenie podziękowania za sprawną organizację turnieju na ręce wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego złożył dyrektor Krzysztof Kolasa, zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy za rok.NIAZASTĄPIENI I SPEŁNIENI ...
Są w naszym życiu ważne osoby, które kochamy i o których pamiętamy. Do nich z pewnością należą Babcia i Dziadek. W dniu ich święta każde dziecko biegnie z kwiatkiem lub laurką. Dla nich uczy się wierszy i piosenek.
23 stycznia uczniowie klasy II a zaprezentowali krótką część artystyczną, na którą złożyły się wiersze, piosenki oraz taniec ,,Belgijka". Na zakończenie młodzi artyści odśpiewali tradycyjne ,,Sto lat" oraz wręczyli własnoręcznie wykonane prezenty. Następnie rodzice uczniów zaprosili dostojnych gości na słodki poczęstunek. Przy kawie i herbatce oraz serdecznych rozmowach czas mijał bardzo szybko, a wspólne kolędowanie umilało czas. Niestety, mimo radosnej i podniosłej atmosfery trzeba było opuścić gościnne progi CKSiR ,,Sokół" i wrócić do codziennych obowiązków.
Sukcesy uczniów sieniawskiej podstawówki.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki mogą się pochwalić dużymi osiągnięciami w konkursach kuratoryjnych o zasięgu szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Chętni brali udział w konkursach z języka polskiego, historii, matematyki, języka angielskiego i języka niemieckiego. Najzdolniejsi zakwalifikowali się do II etapu. Dwoje uczniów Piotr Pich i Weronika Mucha z historii. Z matematyki zakwalifikowało się czworo Małgorzata Grycko, Jakub Radawiec, Piotr Pich i Amelia Kolczak. Zwycięzcami zostali Piotr Pich z klasy VIa i Amelia Kolczak z klasy VIb, którzy reprezentowali naszą szkołę i gminę w finale wojewódzkiego konkursu z historii i z matematyki.
Dyrektor szkoły i nauczyciele są bardzo dumni z osiągnięć swoich uczniów i życzą im dalszych sukcesów. Gratulujemy!


MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY
„UCZNIOWIE, KTÓRZY ZAKWALIFIKOWALI SIĘ DO II ETAPU ” ( PDF )


Mikołajki w naszej szkoleTegoroczny Mikołaj miał bardzo dużo pracy. Podobno zaczął rozdawać prezenty już w piątek 4 grudnia a zakończył dopiero w poniedziałek 7 grudnia. Mikołaj, który przy pomocy dwóch Mikołajek, obdarowywałcukierkami, ufundowanymi przez Radę Rodziców,uczniów wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Sieniawie, był Mikołajem poniedziałkowym. Co z tego, że ostatni, skoro sprawił dzieciom dużo radości i oczekiwano go od samego rana. Nasłuchiwano dźwięku dzwonka i odgadywano, do której klasy już zawitał oraz jak długo trzeba będzie czekać, aż przeszkodzi w lekcji. W zdumienie wprawiła Mikołaja ilość „grzecznych dzieci”. W zasadzie, nie spotkał na swej drodze ani jednego łobuza. Nawet rózgi były osłodzone cukierkami a zadbał o nie Samorząd Uczniowski. Czyżby ten błogi stan miał utrzymać się aż do końca roku szkolnego?
Na pewno nauczyciele i rodzice tego by sobie życzyli, ale czy uczniowie również?
Serdeczne podziękowania dla Mikołaja i jego Pomocnika składa Rada Rodziców.
Stypendia im. Kazimierza MichalskiegoStowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie,
3 grudnia 2015 roku, czwarty raz przyznało stypendia dla najzdolniejszych uczniów, za wyniki w nauce osiągnięte w roku szkolnym 2014/2015. Warunkiem otrzymania stypendium, tak jak w poprzednich latach, była średnia ocen wynosząca minimum 5,00 oraz wykazanie się przynajmniej bardzo dobrym zachowaniem.
Uroczystość wręczenia stypendiów tradycyjnie odbyła się w budynku Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Rozpoczął ją krótki film przygotowany przez Pana Piotra Majchra, przybliżający życie i pracę ŚP. Kazimierza Michalskiego, który był pomysłodawcą i fundatorem nagród. Po nim nastąpiła część artystyczna w wykonaniu młodzieży, pod kierownictwem nauczycieli.
W następnej kolejności głos zabrał dyrektor szkoły i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Pan Krzysztof Kolasa. Powitał zaproszonych gości – nagrodzonych uczniów, dumnych rodziców, nauczycieli, proboszcza sieniawskiej parafii Księdza Jana Grzywacza i zastępcę burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa Pana Janusza Świta, przewodniczącą Rady Rodziców Panią Martę Chamik oraz osobę, która od kilku lat bezinteresownie służy pomocą w rozliczaniu finansowym Stowarzyszenia Panią Elżbietę Pokrywkę. Przypomniał, że to już czwarta uroczystość tego typu, na których do tej pory rozdano 54 tysiące złotych i wyraził nadzieję, że w przyszłym roku uda się spotkać w tym samym gronie na małym jubileuszu 5 rocznicy rozdawania stypendiów.
Ksiądz proboszcz zachęcał do brania przykładu z życia Pana Kazimierza, które cechowała niezwykła skromność oraz chęć zostawienia po sobie spuścizny motywującej młodych ludzi do zdobywania wykształcenia.
Zastępca burmistrza Janusz Świt przypomniał, że nie tylko młodzież sieniawskiej podstawówki otrzymała pomoc od Śp. Kazimierza Michalskiego, ale również sportowcy „Sokoła” Sieniawa, Parafia Sieniawa i bliskie sercu Pana Kazimierza Liceum im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.
Kulminacyjnym punktem uroczystości było odebranie przez uczniów z rąk Prezesa Stowarzyszenia Pana Krzysztofa Kolasy, pamiątkowych dyplomów, potwierdzających otrzymanie stypendium w kwocie 500, 00 zł, a przez rodziców, dumnych ze swoich dzieci, listów gratulacyjnych.
Stypendia otrzymało 31 uczniów: Brzęczka Angelika, Korchowiec Zuzanna, Majcher Martyna, Marcichów Tomasz, Mazurkiewicz Wiktor, Szczęch Martyna, Chamik Gabriela, Czopik Natalia, Janowska Julia, Żemła Michał, Bartuś Natalia, Buniowska Patrycja, Bursztyka Emilia, Chamik Izabela, Grycko Małgorzata, Mucha Weronika, Musiał Patrycja, Pich Piotr, Dyndał Weronika, Gardzielik Emilia, Kolczak Amelia, Bursztyka Martyna, Czopik Anita, Majcher Łukasz, Rzędzicki Marek, Wolanin Paulina, Czajka Karol, Frączek Dominik, Frodyma Andżelika, Paluch Emilia, Pieńczak KarolinaDZIEŃ NAUCZYCIELADzień Edukacji Narodowej

Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy we wtorek, 13 października. Przy licznie zgromadzonej widowni, w obecności rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości wystąpili na scenie uczniowie klasy VIa, z programem artystycznym pt. „Szkoła naszych marzeń”, w którym mieli możliwość zaprezentować (niewątpliwie wielkie) talenty aktorskie i recytatorskie. Przy okazji „ zebranie samorządowe”, ukazane w krzywym zwierciadle, uzmysłowiło wszystkim, że szkoła, do której uczęszczają, jest właśnie tą wymarzoną, najlepszą, najwspanialszą, gdyż właśnie tutaj mają szansę na wszechstronny rozwój, przy życzliwym wsparciu kadry pedagogicznej i pracowników szkoły. Następnie młodzi wykonawcy, z różnych klas, z artystycznym rozmachem wyśpiewali życzenia w przygotowanym -specjalnie na tę chwilę - koncercie. Po części nieoficjalnej głos zabrał pan Krzysztof Kolasa. W swoim wystąpieniu skierował do zebranych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi podziękowania, za codzienną pracę z dziećmi i przekazywaną im wiedzę. Za poświęcenie i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków, wręczył nagrody dyrektora. Tym miłym akcentem akademia została zakończona. Święto z pewnością pozostanie w pamięci uczestników, a złożone życzenia będą motywowały wszystkich do jeszcze bardziej wydajnej pracy przez cały rok szkolny.WITAJ SZKOŁO !Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie na sali gimnastycznej poprzedziła uroczysta msza św. Następnie uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do szkoły na akademię. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Dyrektor szkoły- Krzysztof Kolasa serdecznie powitał wszystkich zebranych. Szczególnie ciepłe słowa skierował do najmłodszych z oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych, natomiast uczniom klas starszych życzył dużo entuzjazmu i zapału w zdobywaniu codziennej wiedzy, uzyskiwania bardzo dobrych wyników w nauce. Po przemówieniu wychowawcy zaprosili swoich podopiecznych do klas, w celu omówienia spraw organizacyjnych. Tak minął pierwszy, jeszcze prawie wakacyjny i bezstresowy dzień w szkole.

DZIEŃ PATRONA 2015Tegoroczny Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Sieniawie obchodziliśmy 28 maja. Jak co roku, uroczystości rozpoczęły się przemarszem całej społeczności szkolnej na uroczystą Mszę Świętą, następnie udaliśmy się do sali widowiskowej CKSiR „Sokół”. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej, przedstawiającej historię szkoły, rozpoczął się najbardziej wyczekiwany w tym dniu program artystyczny, pod hasłem MAM TALENT. Ilość uczniów, którzy wyrazili chęć zaprezentowania swoich talentów przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Dlatego też, występowali oni w dwóch kategoriach wiekowych- grupa uczniów 0-III oraz grupa uczniów z klas IV-VI. Występy wzbudziły ogromne emocje widzów, którzy mieli okazję podziwiać nie tylko śpiew i taniec, ale także grę na takich instrumentach muzycznych jak keyboard, skrzypce, gitara czy flet. Oczywiście nie zabrakło też talentów sportowych. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz specjalnymi nagrodami, którymi były koszulki, kubki i breloczki upamiętniające obchody 50-lecia powstania budynku szkoły.
DRODZY UCZNIOWIE, PIELĘGNUJCIE I ROZWIJAJCIE SWOJE TALENTY!
Do zobaczenia za rok!


ROZWESEL MAMĘ. .


Dzień Matki w zerówce!
Mama to wielkie słowo, które jest synonimem miłości, ciepła, dobra i szczęścia rodzinnego.
Dla każdego dziecka mama to najważniejsza osoba w życiu, należy więc pielęgnować więzi rodzinne, dlatego
26 maja 2015r. dzieci z oddziału przedszkolnego grupy 0 B pod opieką Pani Zofii Jazienickiej przygotowały wspaniałą uroczystość z okazji Dnia Matki.
Sala przedszkolna stała się sceną, na której najmłodsi w pięknych strojach zaprezentowali bogaty program artystyczny. Wierszem, piosenką, tańcem, scenkami dramowymi złożyli życzenia dla mam.

Podczas wręczania kwiatów uściskom nie było końca. Po prezentacji słowno-muzycznej wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku. Podniosła atmosfera uroczystości dostarczyła wszystkim mamom wielu niezapomnianych wzruszeń.

Wdzięczne mamy uczniów kl. 0 B

EGZAMIN SZÓSTOKLASISTY-2015. .

Sprawdzian szóstoklasistów. Kolejny 1 kwietnia,kolejnego roku – 2015, kolejne Prima Aprilis i kolejny sprawdzian dla uczniów klas szóstych. Uczniowie ci w swojej, jeszcze krótkiej drodze edukacji, zmierzyli się z niejednym testem, ale ten był wyjątkowy, bo podsumowujący całą wiedzę zdobytą w podstawówce. W tym roku oprócz zagadnień polonistycznych i matematycznych przyszło wykazać się także znajomością języka angielskiego. Sprawdzian był podzielony na dwie części. Wszyscy uczniowie zgłosili swoją obecność i przygotowanie do pisemnej odpowiedzi. Co napisali? Czas pokaże. POWODZENIA.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA30 stycznia 2015r. tuż przed feriami zimowymi, wychowawczynie klas pierwszych p. Genowefa Wikiera oraz p. Agnieszka Bednarz przygotowały swych wychowanków do występu na sympatycznej uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Roztańczone i rozśpiewane wnuki były źródłem dumy i radości dla głównych zaproszonych gości – seniorów.
Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność Rodzicom uczniów klasy Ia i Ib za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości.Zabawa karnawałowa 29.01.2015


Tegoroczna zabawa karnawałowa w naszej szkole odbyła się 29 stycznia 2015 r. Była ona podzielona na dwa etapy –oddzielne imprezy. Pierwszamiała miejsce w godzinach przedpołudniowych i bawili się na niej uczniowie z klas młodszych.Druga impreza odbyła się po południu, trwała do wieczora i uczestniczyli w niej uczniowie z klas czwartych piątych i szóstych. Po intensywnej zabawie bardzo chce się jeść i pić, o czym doskonale wiedzą rodzice. W klasach przygotowali dla swoich pociech poczęstunek, były kanapki, ciasta, owoce i soki. Często w wydzielonej części sali wychowawcy i uczniowie organizowali sobie zabawy klasowe. Wszyscy uczestnicyzabawy wspólnie bawili się przyskocznej i głośnej muzyce na sali gimnastycznej. Większość uczniów i niektórzy nauczyciele stanęli na wysokości zadania i pozakładali stroje karnawałowe.JASEŁKA W NASZEJ SZKOLE…


19 grudnia 2014 w naszej szkole rozpoczęliśmy świętowanie Bożego Narodzenia. Uroczystość otworzył spektakl pt."Czwarty król w Betlejem", przygotowany przez uczniów klas III i V. Nad scenariuszem i reżyserią czuwały - p. Joanna Mazur i s. Urszula Majcher,stroną muzyczną zajmowała się p. Elżbieta Majcher, nagłośnieniem – p. Piotr Majcher, zaś dekoracjami – p. Bogusław Bartuś.
Na scenie pojawił się główny bohater - Król, żołnierze rzymscy, karczmarz, biedak, chłopiec, kobieta ratująca dziecko, aniołowie i oczywiście najważniejsi Bohaterowie - Święta Rodzina z Małym Jezusem.
Scenariusz został opracowany na podstawie legendy chrześcijańskiej "Czwarty Mędrzec ze Wschodu". Znana jest zapewne opowieść o Trzech Mędrcach Wschodu (zwanych też Trzema Królami), którzy zobaczywszy Gwiazdę podążyli za nią do Betlejem, ażeby złożyć swe dary u stóp Dzieciątka Jezus.
Legenda zaś opowiada o Czwartym Mędrcu, który też poszedł śladem cudownej Gwiazdy, lecz nie stanął wraz z braćmi przed obliczem Dzieciątka. Jego podróż rozciągnęła się w czasie. Oglądając to przedstawienie mogliśmy towarzyszyć owemu Królowi w jego wędrówkach i próbach, w jego niezmordowanych wieloletnich poszukiwaniach, usłyszeć o jego tęsknocie i o zwycięstwie, które przyszło w chwili ostatecznego zwątpienia?
Po części artystycznej nastąpiło przekazanie Światła betlejemskiego, przyniesionego przez harcerzy. W tym dniu w naszej szkolnej społeczności gościł
Ksiądz Proboszcz - Jan Grzywacz, który odczytał fragment Ewangelii i przewodniczył wspólnej modlitwie oraz skierował do wszystkich okolicznościowe słowo.
Następnie Dyrektor Szkoły - p. Krzysztof Kolasa złożył nauczycielom i uczniom świąteczne życzenia, jak również rozdał opłatki. Z radością w sercu i kolędą na ustach wszyscy udali się do klas, by tam wraz z wychowawcami podzielić się opłatkiem.PASOWANIE NA UCZNIA


Dnia 30 października 2014 r. w naszej szkole miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – uczniowie klas I a, I b oraz I c zostali pasowani na uczniów. Uroczystość odbyła się w sali CKSiR „Sokół” , uświetnili ją swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Sieniawie, licznie zgromadzeni rodzice oraz uczniowie starszych klas wraz z wychowawcami. Zanim nastąpiła podniosła chwila pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi oraz odwagą. Realizując program artystyczny przygotowany przez Panią Agnieszkę Bednarz, Panią Genowefę Wikiera oraz Pana Tomasza Dąbrowskiego kandydaci na ucznia udowodnili, że potrafią śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Młodzi artyści za swe piękne popisy byli nagradzani gromkimi brawami, które raz po raz wybuchały na widowni. Po emocjonujących chwilach, nadszedł moment na najważniejszą część uroczystości – pasowanie na ucznia szkoły. Dzieci w podniosłej atmosferze przed sztandarem szkoły ośpiewały uroczyste ślubowanie, po czym Pan Dyrektor Krzysztof Kolasa każdo dziecko przyjął do grona braci uczniowskiej, poprzez symboliczne dotknięcie ramienia wielkim ołówkiem. Po uroczystości pasowania wychowawcy wraz z przedstawicielami trójek klasowych wręczyli podopiecznym drobne upominki w postaci książek. Miłą uroczystość zakończył słodki poczęstunek w klasach przygotowany przez rodziców.Mikołajki 2014


Tradycją już stało się, że w okolicach dnia Świętego Mikołaja, po naszej szkole, wędrują urocze i uśmiechnięte Mikołajki, roznosząc dzieciom cukierki. Słodkości ufundowane są przez Radę Rodziców. W tym roku towarzyszyły one Mikołajowi, co było dużym zaskoczeniem, ale jednocześnie sprawiło ogromną radość dzieciom. Każdy obecny tego dnia w szkole uczeń, został poczęstowany cukierkiem. Mikołaj włączył się również w rozdawanie prezentów klasowych. Otrzymanie upominku wcale nie było takie łatwe jakby się wydawało. Niektórzy by go dostać musieli wykazać się nie lada umiejętnościami – robili pompki, śpiewali, byli przepytani z modlitw i to nie tylko tych podstawowych. Oby radość, uśmiech i pożyteczna zabawa towarzyszyły nam nie tylko w Dzień Świętego Mikołaja.
Serdeczne podziękowania dla „Mikołaja” składa Rada Rodziców.STYPENDIA


Uczniowie sieniawskiej podstawówki otrzymali stypendia

Uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej w Sieniawie po raz trzeci otrzymali stypendia naukowe im. Kazimierza Michalskiego za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014. Potwierdzenia odebrali z rąk Pana Krzysztofa Kolasy – prezesa zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie i jednocześnie wieloletniego dyrektora szkoły. Wręczenie stypendiów odbyło się 13 listopada 2014 r. w sali widowiskowej CKSiR „Sokół” w Sieniawie. Uroczystość rozpoczęto powitaniem przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa - Adama Wosia, Przewodniczącej Rady Gminy – Danuty Król, Zastępcy burmistrza – Janusza Świta, Proboszcza Parafii Sieniawa – księdza Jan Grzywacza oraz rodziców, krewnych i przyjaciół nagrodzonych uczniów. Przedstawiono program artystyczny przygotowany przez dzieci z klas drugich, obrazujący zebranym, w jak pięknym kraju żyjemy. Pan Krzysztof Kolasa podziękował za trud włożony w przygotowanie przedstawienia i krótko przypomniał fundatora stypendiów – śp. Kazimierza Michalskiego, którego pamięć jest cały czas żywa wśród społeczności szkolnej, a stypendyści jeszcze pamiętają jego przyjazdy do naszej miejscowości. Absolwenta i darczyńcę wspominali również Burmistrz Adam Woś i Proboszcz Jan Grzywacz. Bohaterami dalszej części uroczystości stali się najzdolniejsi uczniowie i absolwenci, którzy wychodząc po odbiór stypendiów słyszeli w tle opis swoich zainteresowań i zdolności. Za osiągnięcia w roku szkolnym 2013/2014 stypendia otrzymało czterdziestu uczniów: Buszta Aneta, Mazurkiewicz Eliza, Bartuś Natalia, Grycko Małgorzata, Majcher Łukasz, Czopik Anita, Kolczak Amelia, Paluch Wiktoria, Pieńczak Karolina, Rudzińska Ewa, Boruta Wiktoria, Chamik Izabela, Dyndał Weronika, Frodyma Andżelika, Kapka Dominika, Mucha Weronika, Buniowska Kinga, Bursztyka Emilia, Czupik Jakub, Gardzielik Emilia, Pich Piotr, Rzędzicki Marek, Siry Dagmara, Wolanin Paulina, Musiał Patrycja, Pielach Klaudia, Radawiec Agnieszka, Tabin Oliwia, Wawryszko Paulina, Buniowska Patrycja, Bursztyka Martyna, Czajka Karol, Łuszczek Paula, Ostrowska Paulina, Ożga Klaudia, Szykuła Szymon, Frączek Dominik, Kisiel Julia, Koperska Gabriela, Mróz Patryk.50 lat minęło...12 października 2014r. odbyły się uroczyste obchody Jubileuszu 50- lecia oddania do użyteczności publicznej budynku Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki. Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa, Adama Wosia( honorowego patrona) i dyrektora, Pana Krzysztofa Kolasy, odpowiedzieli licznie zgromadzeni goście: posłowie na sejm RP, przedstawiciele kuratorium oświaty i rady powiatu, delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły na Słowacji, byli burmistrzowie i naczelnicy miasta, księża, samorządowcy, emeryci i renciści, rzesza absolwentów, obecnie zatrudnieni pracownicy urzędu i szkoły, jak również dyrektorzy szkół, rodzice i uczniowie. Już o godzinie 11.00 przybyli na dostojne święto, zgromadzili się w holu budynku szkolnego po to, by obejrzeć przygotowane przez nauczycieli wystawy i galerie zdjęć. Stamtąd wszyscy udali się do kościoła na uroczystą Mszę św. sprawowaną w intencji całej społeczności szkolnej, celebrowaną przez ks. proboszcza Jana Grzywacza.
Dalsza gala miała przebieg w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji Sokół . Podniosłość ceremonii podkreśliła obecność szałamaistek i pocztów sztandarowych z okolicznych szkół. Ten szczególny dzień stał się wyjątkową okazją, do wyrażenia wdzięczności wszystkim, którzy szkołę budowali, tworzyli i tym, którzy kontynuują w niej misję nauczania i wychowania. Im właśnie, po odśpiewaniu hymnu państwowego, dzieci zadedykowały na scenie widowisko pt. „ 50 lat minęło”. Największy aplauz wywołał krakowiak , żywiołowo wykonany przez pierwszoklasistów. Dla widowni brawurowo zatańczyły pary, w składzie: Emilka Kubrak- Szymek Czekierda, Weronika Jagusztyn- Patryk Bartuś, Lenka Dziaduch- Adrian Biliński, Zuzia Podkalicka- Szymek Paluch, Julka Paluch- Maks Kipczak, Milenka Panieczko- Paweł Kolczak, Wanessa Ciurko- Mateusz Budzyń, Ola Niemiec- Karol Dziedzic, Ola Wilkoń- Kuba Wojtaszek, Lila Lic- Piotruś Wojtasik, Jagoda Stawarz- Kuba Duda, Kasia Kubrak- Norbert Niemiec, Ania Wilkoń- Andrzej Chamik, Paulinka Szczęch- Karol Janusz, Amelka Rudzińska- Wojtek Rusinek.
Bardzo dużym uznaniem cieszyła się też część literacko- muzyczna, w której uczniowie klas IV-VI stworzyli wspaniałe kreacje piosenkarskie, aktorskie i recytatorskie. Na scenie zaprezentowali się : Czopik Anita VIa, Majcher Łukasz- VIa , Litwin Wiktoria- VIa, Mazur Kacper VIa, Rzędzicki Marek VIa, Ogryzek Miłosz VIa, Kipczak Wojciech VIa, Bursztyka Martyna VIa, Kubrak Sebastian VIb, Ożga Klaudia VIb, Sęk Aleksandra VIb, Ostrowska Paulina VIb, Paluch Emila VIb, Frodyma Andżelika VIb, Pieńczak Karolina VIb, Musiał Gabriela VIb, Mazur Mateusz Va, Radawiec Jakub Va, Radawiec Krzysztof Va, Pich Piotr Va, Bartuś Natalia Va, Grycko Małgorzata Va, Chamik Izabela Va, Bożek Martyna Va, Bursztyka Emila Va, Buniowska Kinga Va, Siry Dagmara Va, Musiał Patrycja Va, Ożga Patrycja Vb, Kolczak Amelia Vb, Majcher Gabriela Vb, Jagusztyn Julia Vb, Gardzielik Emila Vb, Czercowy Roksana Vb, Mrozek Szymon Vb , Mazurkiewicz Wiktor IVa, Czopik Natalia IVb, Baran Aleksandra IVb, Żemła Michał IVb.
Zaproszeni goście, dzięki przedstawieniu , mogli na krótko wrócić do chwil, które były ich udziałem- a jeśli towarzyszyły temu wzruszenie i humor- to brawa dla młodych wykonawców! Wspomnień ciąg dalszy został uzupełniony o prezentację multimedialną i błyskotliwą narrację. Minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników urzędu oraz uczniów sieniawskiej podstawówki.
W dalszej, refleksyjnej części, głos zabrał dyrektor Krzysztof Kolasa - w kilku słowach przybliżył zgromadzonym na sali historię sieniawskiej oświaty, a następnie poprosił o wystąpienie burmistrza Adama Wosia. Włodarz miasta, ze szczególnym szacunkiem powitał swoich byłych dyrektorów szkół i nauczycieli. Podkreślił ich wkład pracy w wychowanie kilku pokoleń i zaakcentował rolę pedagogów w kształtowaniu postaw młodego człowieka i wielkiej odpowiedzialności za ich późniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie.
Kolejnym punktem uroczystości było wręczanie pamiątkowych medali. Uhonorowani zostali: Mieczysław Golba – Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Lucjan Kuźniar- Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Jacek Wojtas – Podkarpacki Kurator Oświaty , Jaroslav Baňas - Starosta Pecovskiej Novej Vsi ,Valentína Krajňáková- Dyrektor Zespołu Szkół na Słowacji, Ks. Proboszcz- Jan Grzywacz. Burmistrzowie i Naczelnicy miasta: Kazimierz Mazur, Ryszard Dyrda, Lesław Mazurkiewicz, Franciszek Woś, Wacław Mikulski.
Dyrektorzy Szkoły Podstawowej w Sieniawie: Danuta Król, Janina Długoń, Czesław Długoń, Stanisława Bukowa,
Medal otrzymali również: Adam Woś, Janusz Świt, Władysława Stawarska, Tadeusz Biernat, Jan Śliwa, Teofila i Janusz Zytek, Monika Misiak.
Na koniec dyrektor złożył podziękowania wszystkim, którzy wspierali , wspierają finansowo, i rzeczowo naszą szkołę. Oto sponsorzy :
Śp. Pan Kazimierz Michalski- najstarszy absolwent Szkoły Podstawowej w Sieniawie
Andrzej Brzyski-właściciel / Owner , Bio- Concept Plus, Sieniawa
Tadeusz Biernat- „Apteka im. A. Mańkowskiego” , Sieniawa
Jan Śliwa- „Nadleśnictwo Sieniawa”, Sieniawa
Teofila i Janusz Zytek- Firma „Zyteks”, Sieniawa
Maria Drapała- Sieniawa
Monika Misiak- „Bank Spółdzielczy w Rzeszowie” Sieniawa
Państwo Dorota i Paweł Brzozowscy- Przychodnia „Medic Dor” w Sieniawie
Bartłomiej Chmielecki- „Firma Handlowo- Usługowa Tech- Mot” Sieniawa
„Gran- Tech Sp. Z oo.Sp.k.”, Wylewa
Robert Mazur-“ Okno- Center Plus s.c. Siusta R”. Sieniawa- Leżajsk
„Zakład Rolniczo- Przemysłowy Farmutil HS S.A.”Kaczory
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ZAWPOL Sp. z o.o. Pigany
Jan Skalski- „Spółdzielnia S.Ch.”Sieniawa
Jubileusz szkoły był okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci, chociaż czas je porządkuje, czasem dodaje blasku … a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie. Trudno, bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. „ Podróż sentymentalna w czasie” zakończyła się tu i teraz. Ukłony dla wszystkich, którzy zechcieli swoją obecnością uświetnić to ważne , historyczne wydarzenie. Serdeczne podziękowania dla nauczycieli, za ogromne zaangażowanie przy organizacji tej jedynej w swoim rodzaju- szczególnej imprezy. Wszystkim życzymy udziału w jubileuszu 100-lecia szkoły i sprawozdania z jej obchodów dla kolejnych pokoleń, twórców nowych, niezapisanych jeszcze kart historii Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki.

Krystyna PieczonkaDZIEŃ MATKI

Druga rocznica śmierci K.MICHALSKIEGO


11 kwietnia 2014 roku, w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona została msza św. w intencji śp. Kazimierza Michalskiego, w drugą rocznicę Jego śmierci. Mszę św. odprawił ks. proboszcz Jan Grzywacz, a uczestniczyli w niej Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie. Podczas kazania ks. Proboszcz wspominał postać p. Kazimierza - sędziego, Sybiraka, żołnierza armii gen. Andersa, wspaniałego, dobrego człowieka, który przeznaczył swój majątek na cele dobroczynne. To właśnie dzięki niemu uzdolnieni uczniowie naszej szkoły otrzymują stypendia. Po mszy delegacja uczniów z p. dyrektorem szkoły, Krzysztofem Kolasą udała się na cmentarz, gdzie na grobie p. Michalskiego złożono wiązankę kwiatów, zapalono znicze i odmówiono modlitwę za spokój Jego duszy.


Reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki w Finale Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznegozobacz więcej ... ( PDF )

Sprawdzian szóstoklasistów.1 kwietnia 2014 r. (to nie Prima Aprilis) uczniowie klas VI napisali swój drugi „duży” sprawdzian. Z pierwszym zmierzyli się, gdy przyszło im opuścić nauczanie początkowe – kończąc III klasę. Nie było płaczu, lamentów ani nawet większego strachu. Nikt też nie wybrał się na wagary. Wszyscy byli dobrze przygotowani – mieli długopisy, ołówki oraz gumki, linijki i awaryjnie chusteczki higieniczne, no i głowy, a co w głowach okaże się za jakiś czas. POWODZENIA.


Powitanie wiosny z klasą VI a

Nie ma to jak 21 marca – jesteś przebrany – nie jesteś pytany. W kolorowych strojach i nastrojach uczniowie klasy VI a powitali tegoroczną wiosnę. Wytęskniona ciepła i zielona pora roku zastąpiła niezbyt mroźną zimę. Atmosfery radości i zabawy nie psuł nawet zbliżający się wielkimi krokami sprawdzian szóstoklasistów.


Powitanie wiosny


Powitanie wiosny
W tym roku wiosnę powitano nie tylko zgodnie z kalendarzem, ale i w zgodzie z naturą. 21 marca 2014 roku, w klimacie bardziej letnim, niż wiosennym, wychowawcy oddziałów przedszkolnych: Z.Jazienicka, W.Rechul i T.Dąbrowski zorganizowali ze swoimi wychowankami barwny korowód, który przeszedł ulicami Sieniawy w poszukiwaniu śladów najpiękniejszej pory roku. Do maluchów wraz ze swoimi podopiecznymi z klas I-III dołączyły również panie: M.Marcichów, E.Majcher, G.Wikiera i Z.Nowak. Dzieci przygotowały się do uroczystości bardzo starannie. Nauczyły się kilku tematycznych piosenek, przy wydatnej pomocy rodziców i nauczycieli wykonały kolorowe, bibułkowe kwiaty, dzięki czemu pochód ulicami miasteczka miał charakter widowiskowy. Spektakularny pokaz najmłodszych zrobił ogromne wrażenie na przechodniach, którzy jak zwykle na co dzień zabiegani, znaleźli czas , by na chwilę przystanąć i z życzliwym uśmiechem i ujmującą serdecznością zdopingować dzieci do dalszych działań.
Zofia Jazienicka
Zabawa karnawałowa kl. 0-III


6 lutego 2014 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla uczniów klas 0-III. Wychowawcy dla swoich podopiecznych zorganizowali wiele interesujących gier i zabaw. Nie zawiedli również rodzice, którzy jak zwykle przygotowali dla swoich pociech wspaniałą ucztę. Na sali gimnastycznej wspólnie bawiono się przy muzyce i podziwiano piękne, pomysłowe stroje karnawałowe. W rolę wodzireja zawodowo wcieliła się pani
Elżbieta Majcher.

Agnieszka Bednarz i Genowefa Wikiera
IV Turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. T.Kościuszki28 stycznia 2014 r. na hali sportowej odbył się już 4.Turniej o Puchar
Dyrektora Szkoły Podstawowej w Sieniawie w piłce nożnej.
W zawodach wzięły udział 4 drużyny w kategorii chłopców i 2 drużyny w kategorii dziewcząt.
Po długiej i zaciętej walce wyłoniono zwycięzców:

Chłopcy:
I miejsce- SP Sieniawa
II miejsce- SP Dobra
III miejsce- SP Wylewa
IV miejsce- SP Sieniawa 2

Dziewczęta:
I miejsce – SP Sieniawa 1
II miejsce- SP Dobra

Najlepszym piłkarzem okazał się Kajetan Kosior, niepokonanym bramkarzem został
Maciej Strenczak- obydwaj zawodnicy są uczniami klasy VIa .
Serdeczne gratulacje!Jasełka-2013


Do Betlejem z krańców świata…
W klimat tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie kl. IV w jasełkach pt. „Do Betlejem z krańców świata”. Przesłaniem przedstawienia było ukazanie, że droga do Betlejem zawsze wiedzie obok człowieka potrzebującego pomocy. Na scenie pojawili się Eskimosi, Indianie, mieszkańcy Afryki, Chińczycy. Nie zabrakło oczywiście Polaków, niosących w darze owoce pracy. Świąteczne spotkanie ( nieco różne od tradycyjnych form jasełkowych) uwrażliwiło na fakt, że każde dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi trafia w ręce samego Boga. Jest to zachęta, by nie szczędzić gestów dobroci i życzliwości wobec tych osób, z którymi spotykamy się na naszych życiowych drogach. Nad przygotowaniem spektaklu czuwały p. Joanna Mazur oraz s. Urszula Majcher, stroną muzyczną zajmowała się p. Elżbieta Majcher, nagłośnieniem – p. Piotr Majcher, zaś aranżacją sceny – p. Bogusław Bartuś.

Siostra Urszula MajcherMikołajki-2013W Szkole Podstawowej w Sieniawie trzy urocze „Mikołajki” rozdawały dzieciom cukierki a wszystko to dzięki ofiarności Rady Rodziców. Dzieciaki miały wiele radości z drobnego słodkiego upominku. Rodziców zachęcamy do systematycznych wpłat na Radę Rodziców. Obecnie stawka od rodziny wynosi tylko 20,00 zł.
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów37 najzdolniejszych uczniów z sieniawskiej podstawówki otrzymało stypendia im. Kazimierza Michalskiego. Przyznawane od ubiegłego roku stypendia trafiają do najlepszych uczniów, którzy legitymują się wzorowym zachowaniem, wysoką średnią ocen, sukcesami, działalnością społeczną i koleżeńską postawą. W uroczystościach, które miały miejsce 22 listopada br. udział wzięli nauczyciele i rodzice, jak też liczne grono zaproszonych gości na czele z burmistrzem Adamem Wosiem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Sieniawie Danutą Król oraz proboszczem miejscowej parafii ks. Janem Grzywaczem. Przekazanie stypendiów poprzedził montaż słowno – muzyczny oraz emisja filmu poświęcona fundatorowi stypendiów. W materiale zawarto wiele wzruszających momentów, m.in. wspomnienia z pobytu Kazimierza Michalskiego w Sieniawie. Całość widowiska dopełniła wspaniała muzyka, w tym utworzy Grzegorza Turnaua, Marka Grechuty, czy też skomponowana przez Feliksa Konarskiego i Alfreda Schütza pieśń „Czerwone maki na Monte Cassino”. Dla oglądających było to niezwykłe przeżycie, na twarzach wielu z nich pojawiły się nieskrywane łzy wzruszenia. Następnie głos zabrali burmistrz Adam Woś oraz ks. Jan Grzywacz, zaś dyrektor i zarazem prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie Krzysztof Kolasa przedstawił listę uczniów, którzy uhonorowani zostali stypendiami. W bieżącym roku szkolnym wyróżnieni zostali: Zuzanna Bartuś, Wiktoria Boruta, Martyna Bursztyka, Aneta Buszta, Anita Czopik, Jakub Czupik, Andżelika Frodyma, Dominika Kapka, Julia Kisiel, Katarzyna Kołtowska, Maciej Kondyra, Ewelina Kozak, Kornelia Kubrak, Jakub Lisik, Jakub Majcher, Łukasz Majcher, Maria Cristina Mallardo, Eliza Mazurkiewicz, Idalia Myszor, Klaudia Ożga, Maciej Paluch, Wiktoria Paluch, Katarzyna Pich, Klaudia Pielach, Karolina Pieńczak, Gabriela Pigan, Agnieszka Radawiec, Aleksandra Rygowska, Agata Rzędzicka, Marek Rzędzicki, Natalia Siutyła, Szymon Szykuła, Oliwia Tabin, Paulina Wawryszko, Paulina Wolanin, Agata Zwolińska oraz Maciej Zawada. Wszystkim nagrodzonym uczniom, jak też ich rodzicom, składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.11 LISTOPADADnia 08 listopada 2013 r. w naszej szkole uroczyście obchodzony był Dzień Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie oddziałów przedszkolnych 0a, 0b, 0c, pod opieką wychowawców: Wiesławy Rechul, Zofii Jazienickiej i Tomasza Dąbrowskiego przygotowali apel upamiętniający to wydarzenie. Scena została udekorowana w barwy biało - czerwone oraz narodowe symbole. Kiedy wszyscy zebrali się na sali wprowadzono sztandar szkoły, a następnie odśpiewano 4 zwrotki hymnu państwowego. Scenariusz uroczystości obejmował wiersze patriotyczne oraz tańce. Uczniowie w pięknych strojach zademonstrowali dwa tańce „Poloneza” i „Krakowiaka”. Wystąpienia najmłodszych uczniów nagrodzono gromkimi brawami. Apel z pewnością wywołał u dzieci pewne emocje, które w przyszłości będą miały wpływ na kształtowanie postaw patriotycznych. Program obejrzeli nauczyciele, uczniowie naszej szkoły oraz rodzice dzieci klas zerowych. Po wystąpieniu najmłodszych uroczystość uświetnił chór szkolny wykonaniem pieśni patriotycznych.
Andrzejki kl 0-III


Zabawa andrzejkowa dla uczniów klas 0-III miała miejsce 27 listopada 2013r. Jak zwykle dzieci miały zapewniony smaczny poczęstunek, przygotowany przez niezawodnych rodziców, zawsze chętnie angażujących się w sprawy szkolne. Wychowawcy wykazali się dużą aktywnością i znajomością tradycji andrzejkowych i zorganizowali ciekawe zabawy oraz tradycyjne wróżby andrzejkowe. Były więc wyścigi butów, lanie wosku, wróżby serduszkami i karteczkami oraz wiele innych. Natomiast na sali gimnastycznej wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce, a inicjatorem wielu zabaw tanecznych była pani E.Majcher.
Dzień Edukacji Narodowej


11 października 2013r. odbyła się szkolna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas trzecich przedstawili krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Bednarz i Genowefy Wikiery. Nauczyciele i pracownicy szkoły z ogromną przyjemnością wysłuchali pięknych wierszy i piosenek, tematycznie związanych ze świętem szkoły.
Przy okazji serdeczne gratulacje dla nauczycieli, którym wręczone zostały nagrody Dyrektora szkoły oraz Burmistrza Miasta i Gminy Sieniawa.

Genowefa Wikiera

Bliskie a nieznane„Bliskie a nieznane” – wycieczka po Sieniawie i Przeworsku
28 października 2013 roku gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy IV b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Przeworsku wraz z paniami opiekunkami z Biblioteki szkolnej. Nasi koledzy z Przeworska przyjechali do Sieniawy aby ją poznać i zwiedzić w ramach projektu „Bliskie a nieznane” realizowanego przez Stowarzyszenie „Jedynka”. Rolę gospodarzy pełnili uczniowie klasy IV a, którzy przygotowali dla gości wiele interesujących informacji dotyczących historii miasteczka i jego najciekawszych zabytków. Uczniowie z Jedynki odwiedzili sieniawski ratusz, gdzie z wieży oglądali panoramę Sieniawy i okolic. W kościele parafialnym wysłuchaliśmy ks. proboszcza Jana Grzywacza, który opowiedział wiele ciekawostek na temat historii świątyni. Zwiedziliśmy też kryptę, gdzie spoczywają prochy 22 członków rodu Czartoryskich. Wielu wrażeń dostarczył nam spacer po parku i zwiedzanie pałacowych wnętrz, zaś „kamień szczęścia” na pewno spełni niejedno dziecięce marzenie. W Nadleśnictwie Sieniawa wysłuchaliśmy ciekawej pogadanki na temat flory i fauny naszych okolic oraz spacerowaliśmy po alejkach Arboretum. W Rudce mogliśmy podziwiać pięknie odrestaurowaną XVII – wieczną drewnianą cerkiew. Naszą wycieczkę zakończyliśmy wspólnym ogniskiem na Witoldówce, gdzie wszyscy zajadali pyszne kiełbaski i wesoło się bawili korzystając z pięknej, jesiennej pogody. Z kolei, 14 listopada, nasi uczniowie wraz z opiekunami – p. Katrzyną Bartuś, p. Agnieszką Kamińską i p. Romualdem Górskim odwiedzili Przeworsk. Tym razem rolę przewodników po mieście pełnili uczniowie i panie bibliotekarki z Jedynki. Zwiedziliśmy przeworską bazylikę i jej największy skarb – replikę Grobu Pańskiego. Wysłuchaliśmy tam ciekawych opowieści ks. Jerzego o historii i zabytkach bazyliki. Następnie odwiedziliśmy ratusz, gdzie podziwialiśmy panoramę Przeworska z wysokiej wieży. Mieliśmy też okazję obejrzeć salę ślubów a także wystawę prac znanego artysty przeworskiego Henryka Cebuli i jego rodziny. Zwiedziliśmy też Muzeum oraz spacerowaliśmy po parku. Na zakończenie udaliśmy się do szkoły, gdzie większość dzieci skorzystała z zajęć na pływalni, a pozostali wesoło się bawili grając na Xbox360 w szkolnej bibliotece. W szkole czekał też na nas poczęstunek i ciepła herbatka. Na koniec panie z biblioteki zorganizowały dla wszystkich dzieci gry integracyjne, dzięki którym mogły się lepiej poznać. Obydwie wyprawy dostarczyły wszystkim uczestnikom niezapomnianych wrażeń. Kolejny raz potwierdziło się stare porzekadło „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Okazuje się, że wcale nie trzeba daleko wyjeżdżać, by zobaczyć coś ciekawego. Mamy nadzieję, że współpraca między naszymi szkołami będzie się rozwijała, gdyż takie przedsięwzięcia warto kontynuować. Bardzo dziękujemy wszystkim tym, którzy umożliwili nam zwiedzanie Sieniawy i Przeworska.

Katarzyna BartuśPasowanie na ucznia,,Ślubuję być dobrym uczniem,
chcę wyrosnąć na dobrego i wzorowego Polaka.”


30 października 2013r. w budynku Sokoła 47 uczniów klas I Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. T. Kościuszki dołączyło do braci uczniowskiej. Dumni, bardzo przejęci pierwszoklasiści pod okiem wychowawców Małgorzaty Marcichów i Elżbiety Majcher, wykazali się swoimi umiejętnościami słowno-muzycznymi przed Dyrekcją szkoły, Rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Następnie z wielką powagą, ale i uśmiechem, złożyli ślubowanie. Pan Dyrektor Krzysztof Kolasa pasował każdego z naszych milusińskich „wielkim, szkolnym ołówkiem” na ucznia i wręczył dyplomy. Nikt się nie bał, wręcz przeciwnie - na twarzach uczniów pojawiły się wypieki i błysk w oku : „Nareszcie, jestem uczniem !”. A potem były słodkie niespodzianki, sesje fotograficzne, poczęstunek , rozmowy i życzenia sukcesów, radości i wspaniałych szkolnych przygód.

E.Majcher
3 MAJA


3 MAJA- uświetnili występem uczniowie IV i V klas, którzy w krótkim montażu przybliżyli zebranym na apelu historię uchwalenia I w Europie i II na świecie- konstytucji. To już 222. rocznica pamiętnego wydarzenia.

Krystyna Pieczonka
Z wizytą na Słowacji12 kwietnia 2013 r. to również data wizyty naszej delegacji uczniowskiej w zaprzyjaźnionej szkole na Słowacji. Wspaniała atmosfera, spontaniczność uczniów i nauczycieli, niezwykła gościnność gospodarzy- to ogólne wrażenie z pobytu w Zespole Szkół w Pecovskiej Novej Vsi.
Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor i pana starosty za poświęcony nam cenny czas i bardzo życzliwe przyjęcie.
Pierwsze, nieśmiałe próby nawiązania kontaktów i zawarcia przyjaźni z pewnością wkrótce zaprocentują, gdyż mamy nadzieję na rewizytę. Serdecznie zapraszamy do Sieniawy!

Krystyna Pieczonka
12 kwietnia 2013 r12 kwietnia 2013 r. w Warszawie, w pierwszą rocznicę śmierci kapitana Kazimierza Michalskiego, odbyły się uroczystości związane ze złożeniem do kwatery na cmentarzu powązkowskim urny z ziemią z jego grobu w Sieniawie. Kazimierz Michalski zmarł 12 kwietnia 2012 r. w wieku 104 lat. Urodził się i wychował w Sieniawie. Tu ukończył Szkołę Podstawową, a potem Gimnazjum w Jarosławiu. Po studiach prawniczych we Lwowie został sędzią grodzkim. Po wybuchu II wojny światowej został aresztowany przez NKWD i skazany na 15 lat łagrów. Jego żonę i synka sowieci wywieźli do Kazachstanu. Po ogłoszeniu amnestii przedostał się do armii gen. Andersa i jako żołnierz II Korpusu Polskiego przemierzył z nią szlak bojowy od Palestyny poprzez Liban, Egipt i Włochy. Brał udział w bitwach pod Monte Cassino i Piedimonte. Po wojnie osiadł w Anglii, gdzie wreszcie spotkał się z żoną i synem. Zamieszkali w Oksfordzie. Ciężko pracował jako zwykły robotnik, m.in. w fabryce pasty do butów, jako portier i hydraulik. W końcu otrzymał posadę asystenta naukowego w bibliotece oksfordzkiej, gdzie pracował do emerytury. Przed śmiercią wrócił do ukochanej ojczyzny, odwiedził miejsca swego dzieciństwa i młodości. W Sieniawie chciał spędzić ostatnie lata swego życia, niestety nie zdążył. Został pochowany na sieniawskim cmentarzu obok swej żony i rodziców. Wszyscy, którzy mieli okazję poznać go za życia, będą go wspominać jako ciepłego i dobrego człowieka, otwartego na ludzi, cieszącego się niesamowitą pamięcią, mimo słusznego wieku. Na podziw i szacunek zasługuje też jego działalność dobroczynna. Zgodnie z jego ostatnią wolą przekazane zostały znaczne środki na cele charytatywne, m. in. na wspieranie uzdolnionych dzieci i młodzieży ze szkół w Sieniawie i Jarosławiu. W uroczystościach wzięło udział wielu zaproszonych gości. Sieniawę reprezentowali przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie (fundacji założonej z polecenia pana Kazimierza Michalskiego)– dyrektor szkoły, pan Krzysztof Kolasa, pani Katarzyna Bartuś i pani Bogusława Mazurkiewicz. W skład delegacji weszli też: proboszcz parafii pw. W.N.M.P., ks. Jan Grzywacz, przedstawiciele władz miejskich – z-ca burmistrza, pan Janusz Świt i przewodnicząca Rady Miejskiej, pani Danuta Król, komendant OSP w Sieniawie, pan Marian Ceglak, dyrektor CKSiR, pan Piotr Majcher, prezes Stowarzyszenia MKS Sokół, pan Leszek Czyrny, poczet sztandarowy SP w Sieniawie z opiekunem panem Romualdem Górskim oraz grupa harcerzy wraz z druhną Agnieszką Bednarz. Ponadto w uroczystościach uczestniczyli bliscy zmarłego, przede wszystkim, towarzysząca mu do końca - pani Urszula Oliweri, prof. Norman Davies, przedstawiciele: LO im. M. Kopernika w Jarosławiu, Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Jarosławia, Fundacji Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, Fundacji im. Zielińskich, Muzeum II Korpusu. Wartę honorową przy urnie pełnili żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji zmarłego, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie, którą koncelebrowali ks. proboszcz Jan Grzywacz, ks. prałat Franciszek Rząsa z Jarosławia oraz kapelan katedry, ks. Maciej. Homilię wygłosił ks. Jan Grzywacz. Wspominał w niej zmarłego, mówił o jego trudnej drodze życiowej i niezłomnej postawie. Na zakończenie mszy św. pana Kazimierza wspominał wybitny historyk brytyjski, prof. Norman Davies, który był jego sąsiadem w Oksfordzie. Dalsza część uroczystości odbyła się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Urnę z ziemią złożono w kwaterze poświęconej żołnierzom walczącym na zachodzie. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: pan Janusz Świt, prezes Fundacji Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, pan Zygmunt Pruger Ketling, dyrektorzy szkół w Sieniawie i Jarosławiu, prezes Fundacji im. Zielińskich, pan Jan Gąsior. Wszyscy wspominali swe spotkania z panem Kazimierzem, mówili o jego życiu i zasługach. Uczennice ze szkół w Sieniawie i Jarosławiu zaprezentowały ulubione utwory poetyckie pana Michalskiego – Cypriana Kamila Norwida oraz Adama Mickiewicza „Odę do młodości” (Zuzia Bartuś) i „Inwokację” (Eliza Mazurkiewicz). Na koniec wmurowano pamiątkową tablicę, zaś żołnierze Kompanii Reprezentacyjnej oddali salwę honorową. W drodze powrotnej wszyscy mieli okazję zwiedzić Muzeum II Korpusu w Józefowie koło Warszawy, gdzie można było obejrzeć sprzęt wojskowy, broń i umundurowanie żołnierzy z armii gen. Andersa, a także gablotkę z pamiątkami po kapitanie Kazimierzu Michalskim. Na zgłodniałych czekał smaczny posiłek, m. in. wojskowa grochówka, zaś żądni wrażeń mogli odbyć przejażdżkę po okolicy oryginalną sanitarką wojskową w czasów wojny. Na zakończenie należy podkreślić, że wyjazd ten był możliwy dzięki środkom, ufundowanym przez bohatera wydarzenia, z konta Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie.


Z wizytą w bibiotece w JarosławiuZ wizytą w bibiotece w Jarosławiu ( PDF )

,,Mali Twórcy"Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie , w roku szkolnym 2012/2013, realizuje projekt UE „Szkoła bez barier i trudności’’. Na zajęcia dla dzieci uzdolnionych plastycznie uczęszczają następujący uczniowie klas 1- 3: Justyna Stawarska, Amelia Maciąg , Weronika Ciurko, Kinga Chmielecka, Julia Sroka, Natalia Bartuś, Karolina Chamik, Jan Paluch, Igor Krzeptoń, Maciej Żemła. Opiekunką grupy jest Joanna Siutyła. Dzięki pomocom, materiałom i narzędziom pozyskanym z funduszy unijnych, możliwe jest tworzenie ciekawych prac, rozwijanie aktywności twórczej, kształtowanie poczucia estetyki. Dzieci uczą się odbioru sztuki, wrażliwości , poznają różne techniki i dziedziny malarskie . Wyrażają swoje emocje, rozwijają uzdolnienia, bawiąc się przy tym. 7 lutego 2013 roku otwarta została wystawa pt. „Mali Twórcy’’. Uczestnicy projektu prezentują tu wytwory swojej wyobraźni. Prace można oglądać do 12 marca 2013 roku. Serdecznie zapraszamy!

Joanna Siutyła
Karnawał to czas zabaw i tańcówKarnawał to czas zabaw i tańców. Z tej okazji w dniu 5 lutego 2013 roku miała miejsce szkolna zabawa choinkowa dla uczniów klas IV-VI, zaś 7 lutego dla uczniów klas 0-III. Humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Sala gimnastyczna wypełniła się śmiechem, tańcem i muzyką. Korowody barwnych przebierańców wirowały w rytmach największych przebojów ostatnich lat. Hitem imprezy okazały się piosenki Gangnam Style – Psy oraz Ona tańczy dla mnie –Weekend. Nie zabrakło również zabaw takich jak: Kaczuszki, Chusteczka, Jedzie pociąg oraz Zumba dla chętnych. Wyjątkową atrakcją dla uczniów klas IV-VI była poczta walentynkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski oraz wybory na najbardziej oryginalne przebranie karnawałowe. Podczas zabawy nie było czasu na nudę, dla większości uczestników impreza przebiegła expresowo.
Orkiestra zagrała rekordowoMieszkańcy Sieniawszczyzny po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca. W niedzielę, podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano 11050, 92 zł. Tym samym, ubiegłoroczny rekordowy wynik został poprawiony o ponad 400 zł. W tym roku "Orkiestra zagrała" tradycyjnie, w sali widowiskowej Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji "Sokół". Wcześniej jednak uczestnicy finału mogli pasjonować się rywalizacją drużyn uczestniczących w turnieju piłki nożnej, którego areną była miejscowa hala sportowa. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł zespół, którego barw bronili sieniawscy nauczyciele. Team "profesorów" w pokonanym polu zostawił drużyny: przeworskich policjantów, strażaków oraz sieniawskich gimnazjalistów. Atrakcją dalszej części imprezy, która miała miejsce w "Sokole", były koncerty muzyczne oraz przygotowane przez gimnazjalistów i licealistów widowisko pt. "Opowieść wigilijna". Występ młodych artystów spotkał się z dużym aplauzem zgromadzonej publiczności. W przerwach, między występami, prowadzone były liczne licytacje, zaś imprezę tradycyjnie zakończyło "światełko do Nieba" oraz pokaz fajerwerków. Łącznie z przeprowadzonych aukcji uzyskano kwotę 1490 zł., zaś do puszek zebrano 9374,45 zł. Ponadto, w poniedziałek wolontariusze naszej szkoły odwiedzili sieniawski magistrat, gdzie zebrali dodatkowo 186,47 zł.
Najlepsi uczniowie otrzymali stypendiaStowarzyszenie rozdaje stypendia dla najzdolniejszych uczniów.

11 stycznia 2013 roku w sali widowiskowej Sokół w Sieniawie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów tutejszej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki. Licznie przybyłych gości, na czele z Burmistrzem Miasta i Gminy Panem Adamem Wosiem, Proboszczem tutejszej parafii ks. Janem Grzywaczem, przewodniczącą Rady Miejskiej Panią Danutą Król, Wiceburmistrzem Panem Januszem Świtem przywitał dyrektor szkoły i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły Podstawowej w Sieniawie pan Krzysztof Kolasa. W swym wystąpieniu przypomniał sylwetkę hojnego darczyńcy i fundatora stypendium dla najzdolniejszych uczniów śp. Pana Kazimierza Michalskiego – sieniawianina, człowieka wielkiego serca, patrioty, któremu bliskie były losy tutejszych dzieci, albowiem On sam zdobywał wiedzę w tej placówce. Pan Kazimierz był przyjacielem szkoły, podczas spotkań z uczniami pozostawił niezmiernie ważne przesłanie, którym zapewne będą się kierować stypendyści - wiedza to drogocenny skarb, którego nikt człowiekowi nie zdoła odebrać, który w sprzyjających okolicznościach może wydać plon stokrotny. Prezes Stowarzyszenia pogratulował rodzicom uzdolnionych uczniów, którzy musieli uzyskać średnią ocen minimum 5.0 i co najmniej bardzo dobre zachowanie. Młodzi – zdolni wychodzili po odbiór stypendium w towarzystwie rodziców, przy ogólnym aplauzie publiczności. Najzdolniejszą uczennicą okazała się Idalia Myszor ze średnią 5.9, ponadto zostali wyróżnieni: Wiktoria Boruta, Aneta Buszta, Dominika Kapka, Kajetan Kosior, Eliza Mazurkiewicz, Gabriela Pigan, Szymon Szykuła, Paulina Wawryszko, Julia Kisiel, Agnieszka Radawiec, Wiktoria Paluch, Krystian Ożga, Zuzanna Bartuś, Maciej Kondyra, Ewelina Kozak, Maciej Paluch, Natalia Siutyła, Kornelia Kubrak, Jakub Majcher, Katarzyna Pich, Aleksandra Rygowska, Agata Zwolińska, Maria Mallardo, Sylwia Musiał, Emilia Kruk, Marlena Bachórz, Małgorzata Krzemińska, Monika Malinowska, Kamil Pietluch, Oliwia Pisarczyk i Patryk Mróz. Następnie wszyscy zebrani obejrzeli barwne Jasełka, przygotowane przez uczniów szkoły podstawowej, pod bacznym okiem siostry Urszuli Majcher i Pani Joanny Mazur, nad oprawą muzyczną czuwała Pani Elżbieta Majcher, a dekoracje wykonał Pan Bogusław Bartuś. Kolejnym punktem programu był przemarsz do budynku szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy uświetniającej sylwetkę śp. Pana Kazimierza Michalskiego – wielkiego patrioty, Sybiraka, żołnierza spod Monte Casino, wieloletniego pracownika biblioteki w Oxfordzie, miłośnika nauki, nieodżałowanego przyjaciela Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sieniawie. Odsłonięcia tablicy dokonali włodarze miasta i prezes stowarzyszenia, a wszyscy zgromadzeni goście, na czele z bohaterami uroczystości udali się do stołówki na skromny poczęstunek i aromatyczną, gorącą czekoladę.

Euroweek – Szkoła Liderów.
Euroweek jest specjalnym obozem edukacyjnym opartym na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych – pracy w grupie, kierowania, prowadzenia prezentacji. Pozwala młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. Obóz językowy, w którym wzięła udział młodzież naszej szkoły miał miejsce w pięknej górskiej miejscowości – Długopole Dolne w pobliżu Bystrzycy Kłodzkiej w dn. 8-12 luty 2013. Zajęcia prowadzone były przez szkoleniowców i zagranicznych wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży. Grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie opiekowali się wolontariusze m.in. z Rumunii, Turcji, Łotwy, Litwy, Austrii, Izraela, Indonezji, Serbii, czy Argentyny. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń np. Energizer – zabawy z wolontariuszami, Debata Oxfordzka, nauka tańców międzynarodowych czy prace w grupie. Co najważniejsze odbywały się one w języku angielskim! Uczestnicy obozu odwiedzili Kłodzko - największe miasto w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie mieli okazję wędrować 13-wiecznymi tunelami Twierdzy Kłodzkiej. Niektóre tunele miały jedynie metr wysokości, ale wszyscy dzielnie przedarli się do mety. Organizatorem wyjazdu młodzieży sieniawskiej na obóz Euroweek była p. Barbara Drapała, opiekunem p. Bogusława Mazurkiewicz ze SP w Sieniawie. Wyjazd nie byłby możliwy gdyby nie pomoc w jego dofinansowaniu przez Gminę i Miasto Sieniawa na czele z panem Burmistrzem Adamem Wosiem. Składamy serdeczne podziękowania z zapewnieniem, że umiejętności zdobyte w trakcie obozu zaprocentują w przyszłości, zaś zawarte przyjaźnie międzynarodowe zaowocują dalszą współpracą.
Stawiamy na języki obce!
Przy obecnym ogromnym rozwoju gospodarczym Chin, znajomość języka chińskiego jest w świecie bardzo ceniona. Jedno jest pewne – ucząc najmłodsze pokolenie języka Dalekiego Wschodu - inwestujemy w ich przyszłość. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie w kwietniu 2012 r. zetknęli się po raz pierwszy z egzotycznym językiem chińskim w ramach zajęć dodatkowych, prowadzonych przez p. Barbarę Drapała w Szkole Podstawowej w Sieniawie. Dodatkowym przeżyciem było wtedy spotkanie z Gao JunJie z Chin, nauczycielem z Chin, który odwiedził młodzież w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji „Sokół”, prezentując bogatą kulturę Chin, z pokazem parzenia herbaty i radzenia sobie z pałeczkami kuaizi. Zajęcia, na których uczniowie poznają nie tylko język mówiony, ale i pisany, a także śpiewają po chińsku, są kontynuowane od września 2012 r. Uczęszczają na nie najmłodsi – nawet z pierwszej klasy SP, oraz grupa starsza z klas IV-VI SP w Sieniawie. Nie jest łatwo, zwłaszcza z pisownią, w której to każda stawiana kreska ma swoją kolejność i kierunek, lecz uczniowie SP udowadniają że z nastawieniem na zabawę można pokonać i tą barierę. Efekt pracy młodych zapaleńców będzie można obejrzeć na wiosnę z okazji Dnia Języków Obcych, które corocznie organizuje gimnazjum w Sieniawie. Chętnych uczniów ze szkół naszej gminy, którzy chcieliby podjąć jakże trudne wyzwanie zapraszamy na zajęcia, które odbywają się w piątki w godz. 13.40 – 14.25.
Spotkanie z Chińczykiem.Niecodzienne spotkanie miało miejsce 14 kwietnia 2012 r. w Centrum Kultury Sportu i Rekreacji „Sokół” w Sieniawie. Gromada zuchowa z naszej szkoły miała okazję poznać egzotyczną kulturę Chin za sprawą wizyty Gao Jun Jie – Colina, nauczyciela języka chińskiego, który odwiedził nasze miasto z ciekawą prezentacją o kulturze Chin. Zuchy, wraz ze swoją drużynową Genowefą Wikiera, dzięki filmom zaprezentowanym przez Colina podziwiały występy artystów chińskich, ich niesamowite tańce, miały również okazję obejrzeć tradycyjny sposób zaparzania herbaty i co ciekawe naprawdę jej spróbować. Ku ich zdziwieniu z małej kulki w szklance wody wyrósł prawdziwy kwiat jaśminu. Colin nauczył także zuchy pisać i nazywać cyfry po chińsku oraz opowiedział im ciekawostki rodem z Chin. Na zakończenie spotkania wręczył wszystkim przybyłym zuchom pamiątkowe kartki chińskie. Lekcja z egzotycznym gościem zapewne zapadnie w pamięci zuchów na długo. Spotkanie zorganizowała p.Barbara Drapała, nauczycielka języka angielskiego w SP w Sieniawie oraz drużynowa 7 DSH Ignis z CKSiR „Sokół”.
Jasełka szkolne

Spotkanie z odkrywcą i podróżnikiem
Romuald Koperski to człowiek o wielu różnorodnych i ciekawych pasjach.
Jest podróżnikiem, pisarzem, zawodowym muzykiem, pilotem samolotowym, organizatorem wypraw samochodowych,
jak też autorem wielu publikacji związanych z Syberią. W ubiegłym tygodniu pisarz gościł w Sieniawie, gdzie m.in. spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Sieniawie.
Podczas blisko półtoragodzinnego spotkania Romuald Koperski opowiadał bardzo interesująco o swoich wyprawach przez Syberię. Prelekcji towarzyszył pokaz slajdów dotyczący zimowej wyprawy samochodowej w 2008 roku, która miała swój początek na przylądku Roca w Portugalii i wiodła poprzez Paryż, Gdańsk, Moskwę, Omsk, Jakuck, Kołymskoje, Przylądek Czukotka, aż po Cieśninę Beringa. Pisarz przebył ją niemieckim samochodem wojskowym w towarzystwie dwóch innych podróżników. - Na Syberii są miliony rzek, które zimą zamarzają i stają się drogami, jak na przykład rzeka Kołyma czy Lena o szerokości 30 kilometrów - mówił R. Koperski - W okresie zimowym rzeki stają się autostradami ?, którymi można podróżować. Często w trakcie naszej podróży kompas i mapy stawały się bezużyteczne. Przy temperaturze minus 60 stopni Celsjusza o życiu decyduje benzyna i ogień. Podróżnik wspomniał o spotkaniach z miejscową ludnością.
Czukcze prowadzą koczowniczy tryb życia - mówił - Są ciągle w drodze, żyją w skórzanych, nieogrzewanych namiotach zwanych jarangami i przemieszczają się za reniferami, od których zależy ich życie. Gość opowiedział także o obiedzie z renifera, w którym miał okazję uczestniczyć, jak też o swoim pobycie nad Jeziorem Bajkał, gdzie występują endemiczne drzewa z korzeniami na wierzchu. Uczestnicy spotkania mogli obejrzeć zdjęcia, na których uwiecznione zostały: droga kołymska, kopalnie złota i diamentów oraz polska osada Wierszyna. - Mieszkańcy Syberii to niezwykle uczynni, otwarci i zarazem gościnni ludzie - przekonywał - Tam nie zamyka się przed nikim drzwi.
Pisarz zrelacjonował także swój pobyt w Irkucku, którego co 8 - 10 mieszkaniec ma powinowactwo z Polską.
To właśnie z myślą o mieszkających tam naszych rodakach Romuald Koperski niemal każdego roku organizuje pomoc humanitarną. W trakcie spotkania nie zabrakło pytań od publiczności, na które gość chętnie odpowiadał. Na koniec zaś podróżnik wykonał koncert na pianinie, na repertuar którego składały się znane rosyjskie pieśni i melodie. Była też chwila na wspólne zdjęcie, a ponadto, można było nabyć książki autorstwa Koperskiego wraz z jego autografem.

Andrzejki – czas wróżb i czarów


28 listopada 2012 r. uczniowie klas 0 – III przenieśli się do krainy magii. Przy pomocy wróżb próbowali>br> poznać swoją przyszłość, wiedząc, że jest to tylko dobra zabawa.
Tradycyjnie wróżono z butów, skórek z jabłek, lano wosk. Wróżby uzupełniały różnorodne zabawy z rekwizytami.
O pełne brzuszki swoich pociech zadbali rodzice. Były kanapki, ciasto, napoje, słodycze i owoce.
Wszyscy bawili się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej przy dźwiękach rytmicznej muzyki.
Zabawa andrzejkowa była jednocześnie wspaniałą lekcją tradycji.

Genowefa Wikiera
ZIELONA SZKOŁA


ZIELONA SZKOŁA


Od kilkunastu lat w Szkole Podstawowej w Sieniawie im. T.Kościuszki organizowane są wyjazdy dzieci do
Rymanowa Zdroju na „Zieloną szkołę”.
W bieżącym roku szkolnym turnus trwał od 19 do 25 listopada. Dzieciom zaoferowano odpoczynek w ośrodku
położonym z dala od ruchu ulicznego, ze smacznymi, domowymi posiłkami. Nasi podopieczni pod kierunkiem
wykwalifikowanej kadry pedagogicznej rozwijali swoje zainteresowania, odkrywali talenty,
kształtowali charaktery i integrowali się. Pobyt uczniów w Domu Wczasów Dziecięcych
cechowała ( jak zawsze) wysoka wartość dydaktyczna: nauka poprzez zabawę i aktywne uczestnictwo w warsztatach,
inspirowanie dzieci do szukania wiedzy w kontaktach z przyrodą i ludźmi.
Zajęcia odbywały się przez cały dzień wg programów dostosowanych do ich wieku i predyspozycji
psychofizycznych. Codzienne spacery na świeżym powietrzu, klimat uzdrowiskowy sprawiły ,
że dzieci powróciły do domów z nowym zapasem sił witalnych i chęci do nauki.
Należy podkreślić , że wycieczka była też bardzo atrakcyjna cenowo- rodzice pokryli tylko nieznaczną
część kosztów, dlatego, że uzyskaliśmy wysokie dofinansowanie z budżetu Miasta i Gminy Sieniawa.
Dzięki tej inicjatywie wszyscy zainteresowani uczniowie , niezależnie od sytuacji materialnej,
mogli skorzystać z oferty.

Krystyna Pieczonka


11 LISTOPADA 2012

Pasowanie na ucznia


24.10.2012r.w Szkole Podstawowej w Sieniawie miała miejsce ważna uroczystość- do społeczności
uczniowskiej przyjmowano dzieci z klas pierwszych. W tym dniu o godzinie 9.30 w sali gimnastycznej
zgromadzili się uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, dzieci z klas zerowych, wychowawcy a także
rodzice i członkowie rodzin pierwszoklasistów. Otwarcia uroczystości dokonał dyrektor szkoły Krzysztof Kolasa,
który serdecznie powitał zaproszonych gości, nauczycieli i młodzież. Uczniowie klasy I a i I b, ubrani w galowe
stroje, zaprezentowali się w programach artystycznych przygotowanych przez wychowawczynie:
Joannę Siutyła i Bożenę Kamionka.
W dalszej części uroczystości nastąpiło Ślubowanie pierwszoklasistów ,
a po nim Pasowanie na Ucznia dokonane przez pana dyrektora - tradycyjnie wielkim ołówkiem.
Starsi koledzy z SU ciepło powitali nowych uczniów i uczennice. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. W klasopracowniach czekał na nich poczęstunek przygotowany przez rodziców.
W realizację uroczystości zaangażowali się nauczyciele:
Bogusław Bartuś - wykonał dekorację i Piotr Majcher – czuwał nad nagłośnieniem.

Bożena Kamionka
Dzień Edukacji Narodowej


12 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej w budynku Sokoła z montażem
słowno- muzycznym zaprezentowali się uczniowie klas II a i IIb pod opieką
pp. Agnieszki Bednarz i Genowefy Wikiery. W programie wystąpił również zespół perkusyjny Mini- Band oraz
dziewczęca grupa taneczna z Leżachowa. Stronę muzyczną opracowała p. Elżbieta Majcher, scenografię przygotował
p. Bogusław Bartuś, a o efekty akustyczne zadbał p. Piotr Majcher..

Genowefa Wikiera
SKO26 września 2012r. Szkoła Podstawowa w Sieniawie im. T. Kościuszki
podpisała umowę patronacką z Bankiem Spółdzielczym w Rzeszowie o/ Sieniawa
w zakresie działalności Szkolnej Kasy Oszczędności. Opiekunami SKO
zostały panie Joanna Mazur i Wiesława Augustyn- Daź.
Równocześnie szkoła zgłosiła swój udział w konkursie
„ Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”, który organizowany jest
corocznie pod patronatem Banku. Celem konkursu jest propagowanie
wśród uczniów członkowstwa w SKO, upowszechnienie idei systematycznego
oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi oraz popularyzowanie
wiedzy o działalności banków spółdzielczych i Banku Zrzeszającego.
Wszystkie ważne informacje dotyczące działalności SKO przekazała na spotkaniu z uczniami
dyrektor banku pani Marta Mazur.

Joanna Mazur


Nowy rok szkolny 2012-2013


03 września 2012 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013.
Przyjęliśmy do naszego grona pierwszoklasistów. Wszystkim na starcie życzymy
samych piątek i szóstek. Powodzenia!


1 czerwca 2012 r.


1 czerwca 2012 r. już po raz 6. miała miejsce Spartakiada Dzieci i Młodzieży. Tradycyjnie, przy dźwiękach orkiestry, z towarzyszeniem władz miasta, odbył się przemarsz uczniów pod opieką nauczycieli na stadion. Dzieci zmagały się w różnych konkurencjach i dyscyplinach sportowych, walcząc o najwyższe miejsce i dbając o wizerunek szkoły. Jak co roku, z okazji Dnia Dziecka, wszyscy skorzystali z poczęstunku, ufundowanego przez Radę Miasta i Gminy w Sieniawie. Niestety, wyjątkowo w tym roku, dobrą zabawę i rywalizację sportową przerwała niesprzyjająca aura pogodowa. Zawodnikom, reprezentującym poszczególne szkoły, gratulujemy wspaniałej formy, a kibicom- dziękujemy za aplauz.
21 maja 2012r.


21 maja 2012r. miały miejsce obchody Święta Szkoły . Z tej okazji uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w uroczystej mszy św.
Dalsza część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej CKSiR „ Sokół”. Po odśpiewaniu przez uczniów hymnu szkoły głos zabrał dyrektor p. Krzysztof Kolasa oraz burmistrz p. Adam Woś.
Po części oficjalnej, uczniowie klas IVc i Vc pod kierunkiem pani Lidii Mróz, zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt. : Telewizomania”. Jego treść nawiązywała do słów patrona, że „ największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi”, zachęcając wszystkich, którzy w nadmiarze spędzają czas przed telewizorem, komputerem, do zmiany swoich nawyków na rzecz aktywnego wypoczynku.
Na zakończenie uroczystości odbył się Mini- Playback Show. Wystąpili w nim laureaci klasowych konkursów. Zabawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych dzieci. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale, czego potwierdzeniem były gromkie brawa i radość na widowni.
Nad przebiegiem uroczystości czuwali:
Lidia Mróz, Agnieszka Kamińska, Elżbieta Majcher, Bogusław Bartuś, Piotr Majcher.

Agnieszka Kamińska

3 maja 2012 r.


3 maja w „ Sokole” odbyła się uroczysta akademia środowiskowa

z okazji 221. rocznicy uchwalenia konstytucji ( pierwszej w Europie i drugiej na świecie). Po części oficjalnej w programie artystycznym zaprezentowali się uczniowie klas trzecich pod kierunkiem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, p. Bożeny Kamionki i p. Joanny Siutyły. W repertuarze znalazły się scenki rodzajowe, piosenki, taniec polonez i występ dzieci grających na dzwonkach chromatycznych. Pierwszy pokaz, to rys historyczny wydarzeń majowych, przedstawionych w formie lekcji, przeplatanej pieśniami okolicznościowymi. Klimat epoki dopełniły dzieci, ubrane w stroje krakowskie, koncertujące na dzwonkach chromatycznych. Niezwykłym akcentem był polonez, brawurowo i z właściwym sobie wdziękiem wykonany przez trzecioklasistów, w strojach, z czasów Księstwa Warszawskiego. Na zakończenie mali aktorzy odśpiewali pieśń” Jak długo w sercach naszych”, potęgując w ten sposób radosny nastrój całej uroczystości.
Scenografię do przedstawienia zaprojektował i wykonał p. Bogusław Bartuś ( przepiękna i bogata, podkreślająca atmosferę i dziecięcy charakter spektaklu). Nad stroną muzyczną czuwała niezawodnie p. Elżbieta Majcher, a nad techniczną- p. Piotr Majcher. Mali artyści, debiutując na scenie, w tak z wielkim rozmachem przygotowanym przedstawieniu, mogą utrwalić sobie w pamięci motto:
„Śmiejemy się lub smucimy-Myślimy, przeżywamy, zapominamy o całym świecie. Zwłaszcza, gdy sami stajemy się aktorami”.

Joanna Siutyła, Bożena Kamionka
Z kopyta kulig rwie...23.02.2012r. klasy szóste, pod opieką wychowawców: p. Bożeny Dyrdy, Elżbiety Majcher , Małgorzaty Pisarczyk i Katarzyny Bartuś oraz klasa IVB z p. Krystyną Pieczonką i Lucyną Łańcucką, wybrały się na zimowe szaleństwo do Radawy. Z rana , już na miejscu, czekało na nich kilka wspaniałych zaprzęgów konnych. Przy dźwiękach dzwoneczków dwie grupy wyruszyły na przejażdżkę saniami po sieniawskim lesie. Przedniej zabawie towarzyszył śpiew , bitwa na śnieżki i wyścigi za saneczkami. Śmiechu było, co niemiara! Po takich atrakcjach uczniowie i nauczyciele z ochotą zasiedli do wspólnego ogniska. Gorąca herbata i upieczona kiełbaska smakowały wyjątkowo… Jak się okazało, wykorzystali ostatnią szansę, bo następnego dnia śnieg stopniał i wygląda na to, że koniec zimy. Do zobaczenia za rok!DZIEŃ BABCI I DZIADKA


W styczniu 2012 r. w Szkole Podstawowej
im. T. Kościuszki w Sieniawie odbył się Dzień Babci
i Dziadka, na który licznie przybyli zaproszeni goście,
czyli dziadkowie i babcie dzieci oddziałów przedszkolnych oraz Dyrektor szkoły.
Z tej to okazji dzieci oddziałów 0a, 0b oraz 0c
przedstawiły program artystyczny, przygotowany pod
opieką swoich wychowawców.
0a Wiesławy Rechul, 0b Zofii Jazienickiej i
0c Tomasza Dąbrowskiego. Ciepło i tkliwie, a niekiedy

ze łzą w oku oglądali dziadkowie występy swoich
wnucząt, które poprzez wiersze, piosenki i tańce
podziękowały swoim ukochanym Babciom i Dziadkom
za ich miłość. Po przedstawieniu dzieci wręczyły
prezenty i zaprosiły dziadków na poczęstunek
przygotowany przez rodziców,
którym serdecznie dziękujemy.
Z okazji dnia Babci i Dziadka życzymy
Seniorom dużo zdrowia, wiele radości i miłości
oraz wszystkiego najlepszego na dalsze lata życia.


ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


10.11.2011r. odbył się uroczysty apel z okazji 93. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Grupa uczniów z klas IV-VI przedstawiła montaż słowno- muzyczny, w którym przypomniano dzieje Święta Niepodległości oraz zaprezentowano kilka okolicznościowych scenek i wierszy. Chór, pod kierunkiem
p. Elżbiety Majcher odśpiewał wiązankę pieśni legionowych i patriotycznych. Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialne były pp. Małgorzata Pisarczyk i Katarzyna Bartuś, dekorację wykonał p. Bogusław Bartuś , nad stroną techniczną czuwał p. Piotr Majcher.


Międzynarodowe Święto Edukacji w SieniawieMiędzynarodowe Święto Edukacji w Sieniawie

13.10.2011 r. w sieniawskim „Sokole” odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia
Edukacji Narodowej, przygotowana przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sieniawie im.
Tadeusza Kościuszki. Uroczystość miała szczególny wymiar, gdyż uczestniczyła w niej
delegacja nauczycieli i uczniów z miejscowości Pecovska Nova Ves ze Słowacji.

Dyrektor Krzysztof Kolasa i germanistka Regina Krzemińska czynili honory gospodarzy
– zaprosili gości do zwiedzenia lokalnych zabytków, oprowadzili po Rynku, a na koniec
zorganizowali spotkanie integracyjne słowackich uczniów z harcerzami. Inicjatorką
wspólnych gier i zabaw była drużynowa Agnieszka Bednarz .
Słowackim nauczycielom bardzo podobał się program artystyczny w wykonaniu dzieci
z klas I- VI, przygotowany przez panie Krystynę Pieczonkę i Elżbietę Majcher, byli też pod
ogromnym wrażeniem gościnności gospodarzy. Wyrazili chęć dalszej współpracy w celu
wymiany doświadczeń pedagogicznych, wzajemnego poznania tradycji i kultur. Następne
spotkanie, tym razem w Słowacji – już wkrótce.
Podróżnicy z Norwegii


Od 29 lat idą pieszo przez świat z osiołkami i psami. Do tej pory zwiedzili dokładnie 43 kraje.
Cały ich dobytek mieści się w jukach trzech osłów, które towarzyszą im w podróży.
Niedawno było o nich głośno, gdy ktoś zastrzelił jednego osiołka w okolicach Golubia-Dobrzynia.
Z wędrowcami można porozumieć się w języku angielskim i niemieckim , są bardzo mili.
Podróżnicy z Norwegii odwiedzili też Sieniawę. Pozostali tu kilka dni.
W krótkiej rozmowie z panią Elżbietą Majcher miły pan wędrowiec wyjaśnił,
że kierują się teraz na wschód i przez Białoruś i Rosję, chcą zawędrować aż do Mongolii.
Osiołki są bardzo zadbane i mają swoje imiona Rosalita, Katarina i Desire.
Trzymamy kciuki za Marianne i Wernera, by w zdrowiu dotarli do upragnionego celu.
Mamy też nadzieję, iż naszą miejscowość będą wspominać z wielką sympatią.


1 września 2011/2012


1 września 2011r. w sali widowiskowej budynku Sokoła odbyło się rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Po uroczystej mszy świętej w Kościele p.w. Wniebowzięcia NMP ,
w sieniawskim Sokole, rok szk. 2011/ 2012 zainaugurowali
Burmistrz Miasta i Gminy w Sieniawie -Pan Adam Woś i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Sieniawie im. Tadeusza Kościuszki- Pan Krzysztof Kolasa.
Dopełnieniem uroczystości był występ uczniów naszej szkoły w spektaklu Witaj szkoło!
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.
19 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sieniawie


9 stycznia 2011 wyruszyła na ulice Sieniawy oraz po jej okolicach liczna grupa wolontariuszy WOŚP. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Sieniawie, Szkoły Podstawowej w Czercach, Gimnazjum i Zespołu Szkół w Sieniawie.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas szóstych: Joanna Biedroń, Aleksandra Chamik, Natalia Ogryzek, Wiktoria Majcher, Karolina Płocica, Gabriela Paluch, Natalia Baj, Marek Antosz, Krystian Rutkowski, Maciej Frączek, Grzegorz Brzyski, Kamil Wysocki, Renata Kowalczyk, Katarzyna Łata, Joanna Papasz, Małgorzata Kosior, Diana Czercowy, Agnieszka Pyrczak, Karol Sobina, Piotr Buniowski, Maciej Kisiel.
Bazą dla wolontariuszy była nasza szkoła dzięki uprzejmości dyrektora p. Krzysztofa Kolasy. Tutaj wolontariusze mogli napić się herbaty, zjeść kanapkę, a o godz. 13 mieli przygotowany przez p. Janusza Bojarskiego ciepły posiłek.
Od godz. 16 wolontariusze przebywali w sali widowiskowej „Sokoła” , gdzie odbywały się koncerty zespołów, a w przerwach między nimi miała miejsce aukcja na rzecz WOŚP.
Ostatnim punktem programu było widowisko kabaretowe pt.” Odnowienie matury”, przygotowane przez nauczycieli ze szkół miasta i gminy Sieniawa.
Na zakończenie odbyło się tradycyjne „światełko do nieba”. W wyniku tej akcji nasi wolontariusze zebrali sumę 10.488,22 złotych. W tym roku zbierane były pieniądze dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Kochani wolontariusze. W dniu 19 Finału WOŚP zbieraliście pieniądze, aby pomóc chorym dzieciom. Wykazaliście się piękną postawą, macie wrażliwe serca i nie jest wam obojętny drugi człowiek. My, nauczyciele jesteśmy z was bardzo dumni.
Wielkie brawa i gorące podziękowania.

Szef Sztabu WOŚP
Lucyna ŁańcuckaŚwięto Edukacji Narodowej 2010 r.13 października 2010r. w sali widowiskowej Ośrodka Kultury „ Sokół” w Sieniawie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Na początku, prowadzące program Gosia Krzemińska i Monika Malinowska przybliżyły nam rolę nauczyciela z racji wykonywanego zawodu.
W części artystycznej dzieci z klas I-VI zaprezentowały pokaz( wybranych) osobowości, charakterów nauczycielskich i uczniowskich, w rytmach muzyki dyskotekowej- w konwencji kabaretowego pokazu mody. Przy aprobacie publiczności wystąpili( wg kolejności):
Profesor Kogutek- Benio Kosior
Anielsus permanentus- Ewa Woś
Luzakus delektus- Karolina Płocica
Służbistus dyscyplinus- Emilka Kruk
Aktiwus maniakus- Wiktoria Majcher
Sceptikos minimalis- Wiktoria Litwin
Kajdankus slalomus- Karolina Stafiej
Bazyliszkus moralis- Natalia Ogryzek
Nikotinus momentis- Zuzia Bartuś i Natalia Siutyła
Sieniawiakus lokalis- Daniel i Krystian Pigan
Tępota flegmata- Asia Papasz
Blondica maxima- Klaudia Krawczyk
Metalus nierdzewus- Asia Biedroń
Pesimizma fascinata- Sylwia Gancarz
Taboretus bujalis- Gabi Paluch
Unikata okulista- Ania Stawarz
Gumata szczękali- Hubert Majcher
Tkanina deficita- Michał Ciurko i Maciek Frączek
Wokalistka – Ania Woś
Saksofon-Beniamin Kosior
Trąbka- Kajetan Kosior
Należy podkreślić, że wszyscy biorący udział w przedstawieniu, musieli sie wykazać talentem aktorskim, dużą dozą pomysłowości i odwagi scenicznej.Brawo! W części oficjalnej jako pierwszy głos zabrał burmistrz Sieniawy, Pan Adam Woś. Z okazji święta złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Przy okazji, wręczył nagrody zasłużonym dla oświaty nauczycielom:
Pani Lidii Mróz – nauczycielce języka polskiego,
Panu Krzysztofowi Kolasie- dyrektorowi szkoły, nauczycielowi historii.
Następnie z krótkim przemówieniem wystąpił dyrektor szkoły, który przyznał nagrodę nauczycielom za osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze. Wyróżnieni:
Pani Małgorzata Grycko- wicedyrektor szkoły, nauczyciel matematyki,
Pani Elżbieta Majcher- nauczyciel muzyki,
Pan Bogusław Bartuś- nauczyciel plastyki,
Pani Krystyna Pieczonka- nauczyciel języka polskiego.

Na szczególne podziękowanie ze strony organizatorów akademii zasługują:
Elżbieta Majcher i Piotr Majcher- za stronę muzyczną, oświetlenie, efekty specjalne i niezawodny dozór techniczny, Bogusław Bartuś- za wspaniałą dekorację, Samorząd Uczniowski( opiekun- Pani Wiesława Augustyn – Daź) – pomoc i zaangażowanie w realizację zamierzonego zadania.